PAVEL

Co Vás jako první napadne, když se řekne “kouzelník”? Je to pořád ten chlapík v černém fraku, s cylindrem a obratnými prsty, který provádí podivné pohyby, říká otřepané vtipy, vězní odvážnou dobrovolnici či krásnou asistentku v dřevěné krabici nebo tahá králíky z klobouku? Do nedávna právě tak vypadala hluboce zakořeněná představa většiny lidí o kouzelnících. Jenže svět se mění a s ním procházejí proměnou i moderní kouzelníci a mágové. Řešením není jen změna vzhledu, ale především neotřelý přístup ke kouzelnické profesi, který diváka skutečně upoutá.

Kouzla by určitě měla být zábavná a hravá, především však by z nich mělo vyzařovat určité tajemno a záhady. Když se vám zatají při mé produkci na chvíli úplně dech, udělal jsem to asi opravdu správně. Nechci, aby si lidé pamatovali jen mé triky, ale také dobrou náladu a pohodu, kterou jsme společně vytvořili. Přijde vám to zvláštní? Triky by přece měly diváky pobavit a současně jim přinést i hluboký zážitek. Právě pozitivní emoce jsou tím, co si z mého vystoupení určitě odnesete a pevně věřím, že budou ještě dlouhou dobu ve vašich vzpomínkách doznívat…

ing.Jan JedličkaMoje cesta za tajemstvím kouzel začala v kroužku mistra magie Ing. Jana Jedličky, kam mě rodiče přivedli jako malého a plachého kluka. První veřejné vystoupení jsem absolvoval s roztřesenými koleny v 9 letech a vstřícná reakce diváků pro mě byla něčím úžasným. V mém životě došlo k zásadnímu zlomu a uvědomil jsem si, čeho chci dosáhnout. První vystoupení v podobě narozeninových oslav a maturitních plesů mi pomohla získat potřebnou sebedůvěru a další motivaci, soupeření se zkušenějšími a staršími kouzelníky bylo pro mě náročnou, ale zároveň přínosnou školou. V době klukovského dospívání už jsem měl jasno, tvrdě jsem pracoval na technice svých kouzel a současně zjišťoval, že diváky je potřeba zaujmout nejen samotným trikem, ale i humorem. malykouzelnikPřišla plnoletost a první velký půlroční kontrakt po celé republice, kdy jsem tři dny v týdnu de facto nepřetržitě kouzlil od rána do večera a předváděl svá kouzla pro nespočetné davy návštěvníků oblíbeného nákupního řetězce. Byla to vážně ta nejlepší škola, jakou si jen člověk, který vystupuje na veřejnosti, dokáže představit. Naučil jsem se, jak zaujmout i získat si přízeň diváků a objevil jsem skutečný rozsah pozornosti publika, ve kterém se skrývá klíč k úspěchu.

Po absolvování této dlouhé série, jsem obdržel jedinečnou nabídku vystoupit na ledové ploše největší víceúčelové haly v České Republice – O2 aréně – pro neuvěřitelných 10 000 diváků, navíc se speciálním číslem, které jsem si celé sám pro tuto příležitost vymyslel. Atraktivní pro každého účinkujícího na světě, a přitom velká zodpovědnost. Dopadlo to nad mé vlastní očekávání a ještě třikrát jsem si tento úspěch zopakoval. Život je pro mě každodenní velkou výzvou. Uvědomil jsem si, že nejdůležitější je navázat a udržet vzájemný kontakt s obecenstvem, vždyť bez toho by se vystoupení rozpadlo jako špatně postavený domeček z karet.

Ve svém vystoupení přináším divákům něco jiného, než se od kouzelníka běžné očekává, snažím se navázat nenásilně vzájemný kontakt a upoutat nejen špičkovými triky, ale i strhující a srdečnou atmosférou celého vystoupení. Určitě budete překvapeni, ale právě to je pro mě smyslem a cílem společně stráveného času, naplněného pestrou směsí tradičních i moderních kouzel, salónní magie i vzájemného souznění. Budete odcházet jen neradi, plni nadšení a jistě se neuvidíme naposledy, na to klidně vsadím svou reputaci.